intranet

    

Ten serwis używa plików cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Informacje OgólneHBODziałalność Naukowa

 

Klinika Medycyny Hiperbarycznej i Ratownictwa Morskiego jest pierwszym ośrodkiem w Polsce,  który od 1986 roku prowadzi terapię tlenem hiperbaryczny zarówno w warunkach ambulatoryjnych jak i w warunkach szpitalnych.   Od ponad dwudziestu lat jest wiodącą jednostką prowadzącą leczenie zgodne z obowiązującymi standardami Europejskiego Kodeksu Dobrej Praktyki w Terapii Tlenem Hiperbarycznym.

 

Szanowni Państwo,

Nie udzielamy konsultacji i porad medycznych telefonicznie. Ze względu na ochronę danych osobowych nie przekazujemy informacji o pacjentach przebywających w naszej placówce telefonicznie.

 

 

Funkcjonowanie jednostki w strukturach Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego wpłynęło nie tylko na rozwój działalności leczniczej lecz także, dzięki aktywności naukowej, na wyznaczanie nowych trendów i standardów w medycynie hiperbarycznej.

Wskazania do leczenia tlenem hiperbarycznym są zgodne z najnowszą wiedza medyczną i wytycznymi określonymi przez Europejskie Towarzystwo Medycyny Hiperbarycznej i finansowane są w całości przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Leczenie prowadzone jest w 4 komorach wieloosobowych pod nadzorem personelu, który posiada odpowiednie kwalifikacje oraz wieloletnie doświadczenie z zakresu terapii hiperbarycznej.

 

Personel

 

  • p.o. Lekarz Kierujący - dr n. med. Ewa Lenkiewicz,  
    specjalista anestezjologii i intensywnej terapii, specjalista medycyny ratunkowej
     
  • 5 lekarzy specjalistów anestezjologii i intensywnej terapii,
  • 1 konsultant, specjalista chirurgii  
  • 16 pielęgniarek 
  • 6 techników klinicznych
  • sekretarka medyczna