intranet

    

Ten serwis używa plików cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

KlinikaMisjaDziałalność

 

W klinice prowadzona jest diagnostyka i leczenie pacjentów z zakresu chorób wewnętrznych ze szczególnym uwzględnieniem problemów gastroenterologicznych, nefrologicznych i chorób metabolicznych. Znajdują tutaj również pomoc pacjenci z amyloidozą oraz chorobą Ormonda.

 

W klinice wykonywane są badania:
holterowskie (EKG i pomiar dobowy ciśnienia tętniczego), sądowo-lekarskie i zdolności do pracy na morzu w zakresie prezentowanych specjalizacji oraz badania ultrasonograficzne, endoskopowe i radiologiczne - w ramach szpitala.

Rezultatem działalności Kliniki jest ponad 180 publikacji naukowych w różnych czasopismach medycznych oraz 7 rozpraw na stopień doktora nauk medycznych i 1 rozprawa habilitacyjna.

 

Na podstawie oceny parametrycznej za lata 2011-2013 prowadzonej na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym, Klinika Chorób Zawodowych i Wewnętrznych znalazła się na 5. miejscu spośród 138 sklasyfikowanych jednostek i otrzymała w 2014r. najwyższą kategorię A.

Szanowni Państwo,

Nie udzielamy konsultacji i porad medycznych telefonicznie. Ze względu na ochronę danych osobowych nie przekazujemy informacji o pacjentach przebywających w naszej placówce telefonicznie.

Odwiedziny pacjentów są możliwe codziennie, zalecane w godzinach 13-19.

Personel Kliniki:

  • Kierownik kliniki - prof. dr hab. med. Marcin Renke, specjalista Chorób Wewnętrznych, Nefrologii i Transplantologii Klinicznej
  • Pielęgniarka Oddziałowa - Marzena Myślisz, specjalista pielęgniarstwa zachowawczego
  • 7 lekarzy posiadających specjalizacje z zakresu chorób wewnętrznych, gastroenterologii, nefrologii, transplantologii klinicznej i medycyny pracy:
  • 4 lekarzy rezydentów, realizujących program kształcenia z chorób wewnętrznych i medycyny transportu: 
  • 12 pielęgniarek